منابع تغذیه

منابع تغذیه

یک منبع تغذیه در واقع وسیله ای است که انرژی الکتریکی را برای یک یا چند بار الکتریکی تأمین می نماید. این لغت بیشتر برای دستگاه هایی که یک شکل از انرژی الکتریکی را به شکل دیگر تبدیل می کنند به کار برده می شود، هر چند ممکن است که این واژه در مورد دستگاه هایی که انواع دیگر انرژی را نیزبه انرژی الکتریکی تبدیل می کنند، نیز استفاده شود( به عنوان مثال دستگاه های مبدل انرژی های مکانیکی ، شیمیایی و یا خورشیدی) . یک دستگاه منبع تغذیه رگوله شده در واقع دستگاهی است که ولتاژ یا جریان خروجی را کنترل می کند؛ مقداری که تحت کنترل در آورده می شود تقریباً ثابت نگه داشته می شود هر چند تغییرات کمی در هر دو مقدار بار جریان و ولتاژ خواسته شده و تأمین شده توسط منابع تغذیه می توان دید.
تمامی دستگاه های منابع تغذیه بایستی قادر به تأمین انرژی مورد نیاز بارشان باشند ، این موضوع تمامی انرژی هایی را که در انجام کاری خاص دخالت دارند و مصرف کننده منابع انرژی مربوطه به شمار می روند را شامل می شود:
در مورد سیستم های انتقال انرژی الکتریکی انواعی از منابع تغذیه به کار برده می شوند که ولتاژ AC را به ولتاژ DC تبدیل می کنند. 
 

 • دلتا

  دلتا

  شرکت نوین آزمایان به مدت 15 سال است که نمایندگی محصولات دلتا را بر عهده دارد.
  شرکت دلتا تولید کننده شماره یک منابع تغذیه س...

   
 • منویل

  منویل

  شرکت منویل در سال 1982 بنیان گذاری شد و در سال 1994 موفق به دریافت گواهی نامه استاندارد بین المللی ISO9001 شد . شرکت منویل یکی از...