Shenzhen Safari Park

Shenzhen Safari Park

پارک سفری شهر شنزن

پارک سفری شهر شنزن (Shenzhen Safari Park ) ، در شمال شهر شنزن واقع شده است و در کناره دریاچه زیبای Xili واقع شده است . این باغ وحش ، انواع حیوانات ، گیاهان و سالن های اجرای نمایش حیوانات را درخود جای داده است . این باغ وحش اولین باغ وحش بدون قفس در کشور چین به حساب می آید. بیش از 300 گونه مختلف جانوری در این باغ وحش زندگی می کنند ، خیلی از این حیوانات ، از گونه های حفاظت شده در جهان و یا از انواع حفاضت شده ملی در کشور چین به حساب می آیند. پانداها ، زرافه ها ، فیل ها ی آسیایی ، مرغ های ماهیخوار کاکل قرمز ، ببر های سیبریایی و فلامینگو ها از جمله این حیوانات به شمار می روند.
پارک سفری شنزن با داشتن سدی از کوه های سرسبز در قسمت های شمالی ، درست مانند مرواریدی درخشان در میان هیاهوی شهر بزرگ شنزن دیده می شود. این باغ وحش محوطه ای حدود 120 هکتار را در بر می گیرد و شامل 3 بخش مجزا با توجه به رفتارهای زیستی حیوانات مختلف است.
بازدید کنندگان می توانند ، با سوار شدن به اتوبوس های مخصوص برای تماشای حیوانات به میان مرغزارها سفر کنند.
در منطقه چهارپایان درنده ، ببرهای سپید ( ببرهای بنگال ) ، ببر های شمال چین ( ببرهای سیبریایی ) ، ببرهای جنوب چین ، خرس ها ، گرگ ها ، شیر ها و چیتا ها ( یوزپلنگ ها) ، همگی خانه های مخصوص به خود را دارند. در کشور چین ، یک ضرب المثل قدیمی هست که می گوید، در یک کوه دو ببر نمی تواند وجود داشته باشد، اما در تپه های لیگر (Liger) چین ، ببر ها و شیر ها در کنار هم به صورت کاملاً مسالمت آمیز زندگی می کنند.**

**

در باغ وحش سفری شنزن ، تنها نمونه Tiglon ( یعنی آمیزش ببر ماده و شیر نر) و معدود نمونه های Liger ها ( یعنی آمیزش شیر ماده و ببر نر ) بازدید کنندگان را به حیرت وا می دارد . ببر های جنوب کشور چین ، سیمای حقیقی ببر های چینی را نمایش می دهند.
زرافه ها ، فلامینگو ها ، گورخر ها ، کانگروها ، شتر ها ، اسب های آبی ، قوها ، پانداها و خیلی از انواع دیگر گیاهخواران در محدوده مخصوص گیاهخواران باغ وحش واقع شده اند. این محدوده بزرگترین دریاچه ی قو را در تمام کشور چین داراست . بازدید کننده ها می توانند ، سوار بر قایق های روان ، از نزدیک قوهای با شکوه و برازنده سیاه و سفید را تماشا کنند. تماشای پانداها که از ارزش ملی در کشور چین برخوردارند نیز خالی از لطف نخواهد بود و با رفتن به این پارک شما می توانید این خرس های دوست داشتنی را نیز از نزدیک ببینید.
در منطقه مخصوص سالن های نمایش های حیوانات ، برنامه های فوق العاده ای برای بازدید کننده ها فراهم شده است . اورانگوتان های قرمز ، که حیواناتی بسیار نزدیک به انسان هستند ، از هندوستان به اینمحل آورده شده اند . در این نمایش ها ، از این حیوانات به عنوان فروشنده استفاده می شود که با طوطی های صندوقدار و فیل های کارگر همکارند.
هر روز ، در باغ وحش ، 10 برنامه ی زنده از حیوانات در 4 تالار مخصوص برگزار می شود. عناوین این تالارها عبارت است از: تالار سیرک ، تالار مخصوص نمایش فیل ها و ببر ها ، سالن نمایش شیرهای دریایی و تالار نمایش پرندگان .
تالار نمایش پرندگان ، فضای بسیار وسیعی دارد ، چنین فضای بزرگی که برای 100 ها پرنده تدارک دیده شده باشد ، تا کنون در دنیا نمونه مشابهی نداشته است. نمایش جالب و حیرت انگیزدیگری نیز در مجموعه پارک سفری شنزن برگزار می شود که در آن 300 هنرمند و حدود 1000 حیوان نقش دارند ، این نمایش نیز در نوع خود بی نظیر ترین در دنیا به حساب می آید. در این نمایش فیل ها نقش رهبری را در رژه ای زیبا همراه با ببرها و شیرها و سایر حیوانات که پشت سرایشان حرکت می کنند را بر عهده دارند ، در همین حین ابری از کبوتران زیبا در فضای بالای سر حیوانات دیگر شناور هستند.**

**

در پارک سفری شنزن یک مرکز جانورشناسی نیز در شمال غربی باغ وحش وجود دارد ، در واقع این مرکز در نوع خود بزرگترین در کشور چین به حساب می آید، و در آن اطلاعاتی پیرامون حیوانات داده می شود . بازدید کننده ها می توانند ، با حیوانات رنگارنگ که در سرتاسر دنیا وجود دارند ، با استفاده از نمونه های موجود در محل و تصاویر و همچنین وسایل چند رسانه ای موجود در مرکز ، آشنایی پیدا کنند.
هزینه ورودی این مجموعه 100 یوان است.
ساعات کاری مجموعه از 8:30 صبح تا 6:30 بعد از ظهر
برای رفتن به پارک سفری شنزن می توانید از اتوبوس های شماره 101، 104، 240، 226، 361، 237 استفاده کنید.